17. 9. 2014

1. oddíl skautek

Mezi skautky se řadí dívky ve věku od 11 do 14 let. Scházíme se každý pátek od 16.15 do 18.15 hodin v kuklenské klubovně. Náš program je tvořen tak, aby rozvíjel individuální schopnosti, osobnost a nadání všech našich členek. Zároveň se hrou učíme pracovat v kolektivu a brát odpovědnost do svých rukou.

Během školního roku jezdíme na výpravy, kde zkoušíme různé aktivity, jako třeba slaňování, práce s GPS, lasování a další zajímavé věci, které se dají v přírodě podnikat, včetně přespávání “pod širákem”. Na schůzkách pak máme různé rukodělné workshopy, kde si vyrábíme šperky a jiné praktické věci. Rády sportujeme a učíme se netradiční sporty jako třeba Ultimate frisbee nebo Rugby.

V rámci našeho programu dáváme velký prostor dětem a necháváme je realizovat jejich nápady, takže s námi opravdu můžeš zažít cokoliv tě napadne. Vyvrcholením celoroční práce je letní tábor v Českém ráji, který bývá 2 až 3 týdenní, kde se pouštíme do věcí, na které během roku není čas.

Hledáš dobrý kolektiv holek, který tě vždycky podrží nad vodou a zároveň se chceš pobavit a trochu zasportovat? Pak Tě rády uvítáme v 1. oddíle!

skautky