10. oddíl skautů z Kuklen je tu pro chlapce od 11 do 15 let. Scházíme se každý čtvrtek od 17 do 19 hodin. Hlavní náplní našich schůzek je učení se samostatnosti, poznávání nových technologií a kreativity, nabývání nových znalostí, ale i úctě k přírodě a obyčejných her pro odpočinek od školních dní. Všechny tyto činnosti navlékáme na dlouhodobý symbolický rámec, a tak už se naši členové ocitli ve světě Hry o trůny nebo jako vysokohorští dobyvatelé. Náš rok je však naplněn mnohem více. Přibližně jednou do měsíce se vydáváme na víkendovou výpravu, jednodenní výlet či věnujeme celý večer deskovým hrám. Vrcholem naší celoroční činnosti bývá 14 denní tábor nedaleko Prachovských skal v Českém ráji. Zde si zkoušíme přes rok nabyté znalosti a pouštíme se do věcí, které přes rok ve městě neokusíme. To vše pod dohledem motivovaných a pro věc nadšených vedoucích.

S 10. oddílem se rozhodně nudit nebudeš a proto budeme rádi, když se k nám přidáš!

Desítka ta pevně stojí, nepatří k ní kdo se bojí!

• Výpravy „na divoko“
  • JOTI/JOTA (Jamboree on the internet/air)
  • Skautské závody

Schůzky